Chrome Android Sürümünde Önemli Değişiklik

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Chrome’un Android sürümü önemli değişiklikler ile karşımıza çıkıyor. Artık Android sürümünde gri yerine beyaz tema sizi karşılayacak.

Uygulamanın açılış ekranında yapılan ufak tasarımsal değişiklikler var.  Açılış ekranında gri arka plana sahip sayfa değiştirildi ve artık beyaz renkte.Bazı nesnelerin tasarımlarında ufak çaplı değişiklikler yapılmasının yanı sıra fonksiyonel olarak da daha iyi bir tarayıcı göreceğiz.

Tarayıcının kendisine ait bir medya oynatıcısı bulunmakta ve bu medya oynatıcısındaki komutların yerlerinde de değişiklik yapıldı. Artık Chrome oynatıcısının Başlat özelliği barın ortasına taşındı. Bu değişiklik kullanıcının medya oynatıcıyı daha pratik bir şekilde kullanabilmesini sağlayabilmek amacıyla yapıldı.

Chrome Beta 66 olarak adlandırılan yeni sürüm, iddialara göre performans açısından da eskisine göre daha iyi. Böylece Chrome kullanırken performans açısından çok daha iyi bir izlenim elde edebileceksiniz.

Söz konusu değişiklikleri görmek için APK Mirror platformundan Chrome Beta 66’yı edinebilirsiniz. Şu an için Play Store üzerinden Chrome Beta 66 edinilememekte. Test sürümü başarılı olduğu taktirde özellikler tam sürüm olarak sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir