Fortnite Battle Royale Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Oyuncuların epey sevdiği Fortnite Battle Royale oyunu adeta rekor üzerine rekor kırıyor. Ücretsiz olmasına rağmen yapımcısına çok büyük bir gelir kazandırdı ve pek çok rakibini geride bıraktı.

Fortnite aslında ilk olarak uzun yıllar önce karşımıza çıkan bir oyundu fakat daha sonra Battle Royale modunun sunulması ile birlikte bir anda ünlenmeyi başardı. Fortnite Battle Royale modunun en büyük özelliği ücretsiz olarak sunulan bir oyun olmasıydı. Sadece iki ayda geliştirilen bir oyunun bu kadar büyük bir aşama kaydedeceğini kimse beklemiyordu.

Fortnite Battle Royale oyununa şu an çok büyük bir ilgi var ve oyun yapımcısına kısa bir sürede 126 milyon dolar para kazandırmayı başardı. Geride bıraktığımız Şubat ayına ait gelir raporunu açıklayan geliştirici Epic Games, oyundan 126 milyon dolar gelir elde ettiklerini söyledi. Bu rakam PUBG oyununun gelirlerini bile geride bıraktı.

Fortnite Battle Royale oyununun ücretsiz olmasına rağmen oyun içi satın almalar içerdiğini, bu sebeple gelir elde edilebildiğini de ifade edeilim. Örneğin oyuncular sanal silah alabilmek için belli miktarda para ödemek durumundalar. Bu rekabet de Epic Games’in kasasını doldurmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir