GetContact Uygulamasının Tehlikeli Olduğu İddia Ediliyor

Şu sıralar gündem olan GetContact uygulamasının tehlikeli olduğuna yönelik iddialar var. Bu iddiaların arkasında yatan sebep ise uygulamanın izinsiz kişisel veri paylaşımları yaptığının düşünülmesi.

İnsanlar istenmeyen çağrılardan rahatsız oluyor veyahut bilinmeyen bir numara olduğunda numaranın sahibini ücret ödemeden öğrenmek istiyor. Bu konuda ücretsiz olarak kullanılabilen GetContact uygulaması yardımcı oluyor. GetContact, numaraların kime ait olduğunu öğrenmenize ve numara engellemeye yarıyor.

Fakat GetContact uygulamasının pek de masum bir uygulama olmadığına yönelik bazı iddialar bulunuyor. Uygulamanın kullanan kişi başta olmak üzere kişinin rehberindeki tüm numaraları kopyaladığı ve havuzunda tuttuğu iddia ediliyor. Böylece numaralar herkese açık bir hale geliyor ve GetContact üzerinde paylaşılıyor.

GetContact üzerindeki rehber kopyalama iddialarının bir dayanığı da rehber üzerinde yapılan kişi aramalarının kaydedilen isme göre çıkması. Örneğin uygulamayı kullanan kişi mehmet kişisini kanka olarak kaydettiyse GetContact üzerinde de ‘Kanka’ şeklinde arama yapıldığında ulaşılabiliyor.

Şimdi yetkililer GetContact uygulaması üzerinde bir inceleme başlatmış durumda. İlerleyen süreçte bu konuda paylaşım yapan pek çok internet sitesinde olduğu gibi bu uygulamanın da yasaklanmasına karar verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir