Tabletlere Özel Microsoft Edge Sürümü Çıkışını Yaptı

Dünyanın en ünlü tarayıcılarından biri olmasına rağmen en çok kullanılan tarayıcılardan biri olmayan Microsoft Edge, masaüstü ve mobil alanda kan kaybetsede şimdi yeni bir alana daha giriyor.

Microsoft, her ne kadar tarayıcı konusunda güveni kaybetmiş olsada çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin son internet tarayıcı sürümü olan Microsoft Edge için sürekli çaba sarfettiği biliniyor. Haftalar önce Microsoft’un tabletler için yeni bir Edge sürümü hazırladığı ortaya çıkmıştı ve nitekim bu sızıntıların doğru olduğu anlaşıldı. Microsoft gerçekten de tabletler için özel sürüm çıkardı.

Bir süredir beta olarak hazırladığı Microsoft Edge tarayıcısını artık tam sürüm olarak kullanıma sunan şirket, böylece tablet alanında vazgeçilmez bir tarayıcı oluşturma ümidinde. Yeni Microsoft Edge sürümündeki dikkat çekici özellik ise tasarımsal değişikliklerin yanında Continue on PC özelliği. Bu özellik, kaldığınız yeri bilgisayarınıza aktarmanıza ve o şekilde kullanımınızı sürdürmenize yarıyor. Tabletinizdeki tüm Microsoft Edge bilgilerini PC’ye aktararak sıkıntı çekmiyorsunuz.

Henüz Microsoft Edge tablet sürümünün Türkçe dil desteğinin bulunmadığını belirtelim. Bu desteğin de kısa bir süre içerisinde sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir