Windows 10’da Mailden Yararlanmak İçin Edge Kullanmak Zorunlu Olabilir

Microsoft, Windows 10 mail servisi ile ilgili yeni bir çalışma yapıyor. Güncelleme getirildiği taktirde mail kullanıcılarının Microsoft Edge de kullanması neredeyse zorunlu olacak.

Microsoft Edge, İnternet Explorer’ın yerini alan son Microsoft tarayıcısı  fakat insanlar performansından tam anlamıyla memnun değil. Microsoft, Windows 10’da Edge tarayıcısını varsayılan olarak getirsede pek çok kullanıcı Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcıları yükleyerek onları varsayılan olarak ayarlıyor. Bu durumdan rahatsız olan Microsoft, mail servisi ile Edge kullanımını sağlayacak.

Windows 10 üzerinde yer alan mail uygulamasını kullanırken size gelen herhangi bir linke tıkladığınızda varsayılan tarayıcınız Edge olmasa bile linke tıkladığınızda Edge tarayıcısı ile açılacak. Microsoft böylece istediği tıklamaları elde etmiş olacak fakat kullanıcıların bu gelişmeden memnun kalmayacağı açık. Şu an Microsoft bu özelliğini test ediyor ve yakın zamanda yeni sistemini kullanıma sunması bekleniyor.

Microsoft Edge tarayıcısı performans anlamında hala kullanıcıların istediğini veremiyor. Bu sebeple Microsoft’un yeni hamlesi de boşa çıkacak gibi gözüküyor. Hali hazırda masaüstünde en fazla kullanılan tarayıcının Google Chrome olması dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir