Witcher Serisine En Fazla İlgiyi PC Oyuncuları Gösteriyor

Yapılan araştırmalara göre efsanevi oyun serilerinden The Witcher’a en fazla ilgiyi PC oyuncuları göstermekte. Oyun en çok PC’de satılmış. İşte CD Projekt’in açıkladığı oranlar…

Dünyanın en sevilen oyunlarından biri olarak gösterilen The Witcher 3, 2015 yılında yılın en iyi oyunu seçilerek ne kadar başarılı bir yapım olduğunu zaten kanıtlamıştı. Raporlara göre oyun ilk çıktığı yıl olan 2015’te en çok PlayStation 4’te sattı. PlayStation 4’ü PC platformu takip ederken üçüncü sırada da Xbox One yer aldı.

2016 yılına gelindiğinde ise PC oyunculuğunda büyük bir artış gözlemlendi. PlayStation 4’ü geçen PC oyunculuğu, The Witcher 3’e çok fazla ilgi duymaya başladı. 2017 yılına gelindiğinde ise fark inanılmaz bir boyuta ulaştı. The Witcher 3 oyununun toplam satış rakamının neredeyse yarısının bilgisayar kategorisinden yapıldığı öğrenildi.

PC oyuncularının en çok satın aldığı mağazalar ise tahmin edebileceğiniz üzere Steam ve GOG, CD Projekt ekibinden yetkililer bu durumun sürpriz olmadığını ifade etti çünkü zaten PC oyunculuğuna son yıllarda daha fazla ilginin olduğu biliniyor. PC kategorisi konsollara göre büyük bir atağa kalktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir