YouTube’un Sevilen Özelliği Masaüstü Sürüm İçin De Geliyor

YouTube platformunda kullanılmakta olan resim içinde resim modunun artık masaüstü sürümünde de aktif olacağı ortaya çıktı. Özellik çok yakında ekleniyor.

Popüler teknoloji şirketlerinden Google,  en önemli platformu YouTube ile adeta ününe ün katıyor. YouTube hali hazırda en çok ziyaret edilen video izleme ağı olarak dikkat çekiyor. Mobil kullanıcılar YouTube üzerinde bir video izlerken onu köşeye alıp farklı videolara da göz gezdirebiliyor. İşte aynı özellik şimdi masaüstü sürüm için de geliyor.

Artık bilgisayarlardan YouTube internet sitesini açtığınızda oynattığınız bir videoya sağ alt köşede alıp YouTube sayfaları arasında videodan bağımsız olarak gezebileceksiniz. Böylece video sağ alt köşede oynatılıyor olurken diğer videolardaki resimleri ve içerikleri de öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda köşede oynatılıyor olan videonun üzerine gelerek videoya çeşitli komutlar da verebileceksiniz. Bu özellik bir süredir zaten mobil alanda kullanılıyor ve oldukça seviliyor. Artık masaüstünde de kullanılabilecek.

Özelliğin tam olarak ne zaman aktif edileceğini bilmiyoruz fakat çok yakın bir sürede yenilenen YouTube aktivitelerinden biri olarak karşımıza çıkacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir